kalkulatorcentyli_slider

Kalkulator centyli

Platformy:

Deweloper: zeneref
Wersja: 1.1
Język: polski
Cena: darmowe
Wielkość pliku: 314 kB
Wymagania: Android 2.2 lub późniejszy

Pobierz aplikację:

 

Kalkulator centyli to pomocne narzędzie dla rodziców śledzących rozwój własnego dziecka w oparciu o normy siatek centylowych. Dane dostępne są dla dzieci w wieku 0-5 lat (do 60 miesięcy).

Aplikacja jest łatwa w obsłudze i przyjazna dla oka. W celu ustalenia pozycji na siatce centylowej należy podać płeć, wagę, wzrost i wiek dziecka (w miesiącach). Do określenia wieku dziecka mamy do dyspozycji wygodny suwaczek, chociaż wydaje mi się, że wygodniejsze byłoby podanie daty urodzenia, gdyż przy starszych dzieciach ciężko przeliczać ich wiek w miesiącach. Następnie klikamy w przycisk ‚Oblicz’ i po chwili otrzymujemy wynik: podaną wagę (wiek) w centylach oraz pozycję na siatce centylowej wraz z miłym dla oka wykresem (w odróżnieniu od mało czytelnych siatek centylowych drukowanych w książeczkach zdrowia). Otrzymane wyniki można udostępnić za pośrednictwem dostępnych na urządzeniu kanałów: media społecznościowe, dyski on-line, e-mail itp.
        
        

Oprócz trudnego przelicznika wieku dziecka w miesiącach nie podoba mi się jego ograniczenie do 5 lat. Wiadomo, że rodzice starszych dzieci nie przywiązują już takiej wagi do tych danych, ale przy bilansach kilkulatków takie dane podaje się także dla starszych dzieci.

Podsumowując:

  • prosty intefejs
  • łatwa obsługa
  • określanie wieku dziecka w miesiącach
  • wiek dziecka ograniczony do 60 miesięcy

Nasza ocena: 5-

 

Pobierz aplikację:
    

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *